Riverside CA News

FOOTBALL

CITY

OPEN DIVISION

Quarterfinals, Friday

Wilmington Banning 37, Garfield 6

Birmingham 52, Lincoln 0

Palisades 60, South Gate 21

San Pedro 42, Los Angeles Roosevelt 0

DIVISION I

Quarterfinals, Friday

Dorsey 34, Cleveland 28 (2OT)

Canoga Park 27, Arleta 6

Reseda 20, Eagle Rock 13

Venice 47, South East 16

DIVISION II

Quarterfinals, Friday

El Camino Real 35, Jefferson 6

Westchester 49, Hawkins 12

Los Angeles Hamilton 48, Verdugo Hills 16

Fairfax 30, Maywood CES 14

DIVISION III

Quarterfinals, Friday

Taft 43, View Park 8

Narbonne 28, Manual Arts 8

Panorama 38, Sylmar 7

San Fernando 35, New Designs Watts 0

EIGHT-MAN

Semifinals, Friday

North Valley Military 50, USC Hybrid 8

Sotomayor 50, Los Angeles Jordan 6

SOUTHERN SECTION

DIVISION 1

Quarterfinals, Friday

Mater Dei 49, Norco 14

Corona Centennial 62, Mission Viejo 16

Servite 34, Santa Margarita 3

St. John Bosco 63, Los Alamitos 38

DIVISION 2

Quarterfinals, Friday

Alemany 54, Bishop Amat 38

Inglewood 22, Edison 16

Orange Lutheran 38, Corona del Mar 14

Sierra Canyon 48, Vista Murrieta 23

DIVISION 3

Quarterfinals, Friday unless noted

Apple Valley 17, Glendora 15 (Saturday)

Eastvale Roosevelt 17, Rancho Cucamonga 7

Gardena Serra 34, Foothill 7

Etiwanda 28, Loyola 21

DIVISION 4

Quarterfinals, Friday unless noted

Long Beach Poly 49, Upland 3

Cypress 24, Bonita 6 (Saturday)

La Serna 24, Lawndale 20

St. Francis 28, Chaparral 14

DIVISION 5

Quarterfinals, Friday

Valencia 24, La Habra 6

Chino Hills 15, Summit 8

El Modena 33, Beaumont 14

Oaks Christian 24, Riverside North 21

DIVISION 6

Quarterfinals, Friday

Camarillo 23, Culver City 21

Temecula Valley 27, Norte Vista 14

Newport Harbor 49, Santa Barbara 14

Dominguez 40, Santa Ana 34

DIVISION 7

Quarterfinals, Friday

Pasadena 41. La Mirada 31

Aquinas 35, Leuzinger 34

Mira Costa 41, Alta Loma 14

St. Pius X-St. Matthias 34, Rio Hondo Prep 20

DIVISION 8

Quarterfinals, Friday

Highland 44, California 12

Serrano 42, Ramona 21

Silverado 56, Elsinore 21

Buena 24, El Dorado 20

DIVISION 9

Quarterfinals, Friday

Claremont 38, Laguna Beach 7

St. Margaret’s 38, San Dimas 28

Colony 52, Western 27

Ventura 35, Rancho Mirage 19

DIVISION 10

Quarterfinals, Friday unless noted

Salesian 31, Fillmore 21

St. Anthony 48, Katella 17

Northview 42, Kaiser 13

Palmdale 58, Covina 13 (Saturday)

DIVISION 11

Quarterfinals, Friday

Twentynine Palms 28, Village Christian 24

Long Beach Jordan 34, Granite Hills 27

Vista del Lago 30, Torrance 0

Northwood 48, Riverside Poly 20

DIVISION 12

Quarterfinals, Friday

Compton 24, Walnut 21

Tahquitz 20, Victor Valley 14 (2OT)

Quartz Hill 41, Pasadena Poly 34

Woodbridge 48, Rosemead 14

DIVISION 13

Quarterfinals, Friday

South Pasadena 49, Western Christian 6

Montclair 48, San Gabriel 12

Anaheim 41, San Bernardino 33

Arlington 35, Heritage Christian 24

DIVISION 14

Quarterfinals, Friday

Indian Springs 22, Hawthorne 15

Rialto 50, Garey 35

Alhambra 21, Anza Hamilton 6

Loara 21, Pomona 7

EIGHT-MAN

DIVISION 1

Semifinals, Friday unless noted

Grace Brethren 43, Thacher 34 (Saturday)

Cate 21, Sage Hill 16

DIVISION 2

Quarterfinals, Friday unless noted

CSDR 84, Lancaster Desert Christian 12

Avalon 62, Santa Maria Valley Christian 22 (Saturday)

Coast Union 43, Hesperia Christian 42

Faith Baptist 60, Lancaster Baptist 0

NEXT WEEK

FOOTBALL

CITY

OPEN DIVISION

Semifinals, Friday. 4 p.m.

#5 Birmingham (6-5) at #1 Wilmington Banning (8-1)

#3 Palisades (11-0) at #2 San Pedro (9-1)

DIVISION I

Semifinals, Friday. 4 p.m.

#13 Canoga Park (7-4) at #1 Dorsey (10-2)

#3 Reseda (9-2) at #2 Venice (6-3)

DIVISION II

Semifinals, Friday. 4 p.m.

#4 Westchester (4-7) at #1 El Camino Real (4-7)

#3 Los Angeles Hamilton (8-3) #2 Fairfax (5-5)

DIVISION III

Semifinals, Friday. 4 p.m.

#4 Narbonne (2-8) at #1 Taft (5-7)

#3 Panorama (7-5) at #2 San Fernando (4-6)

Notes: Championships, Nov. 26-27.

EIGHT-MAN

Championship, Nov. 20

#1 North Valley Military (8-2) vs. #2 Sotomayor (6-2)

FOOTBALL

SOUTHERN SECTION

DIVISION 1

Semifinals, Friday

#1 Mater Dei (9-0) at #4 Corona Centennial (11-0)

#3 Servite (9-2) at #2 St. John Bosco (10-1)

DIVISION 2

Semifinals, Friday

Alemany (7-3) at Inglewood (10-0)

Orange Lutheran (8-4) at Sierra Canyon (7-4)

DIVISION 3

Semifinals, Friday

Apple Valley (9-3) at Eastvale Roosevelt (8-4)

Gardena Serra (7-4) at Etiwanda (12-0)

DIVISION 4

Semifinals, Friday

Cypress (10-2) at Long Beach Poly (9-3)

La Serna (10-2) at St. Francis (9-2)

DIVISION 5

Semifinals, Friday

Chino Hills (7-5) at Valencia (6-4)

El Modena (8-4) at Oaks Christian (6-6)

DIVISION 6

Semifinals, Friday

Temecula Valley (9-3) at Camarillo (8-4)

Dominguez (10-2) at Newport Harbor (5-7)

DIVISION 7

Semifinals, Friday

Pasadena (9-2) at Aquinas (7-5)

St. Pius X-St. Matthias (10-2) at Mira Costa (7-5) 7

DIVISION 8

Semifinals, Friday

Highland (10-2) at Serrano (9-3)

Buena (9-3) at Silverado (7-5)

DIVISION 9

Semifinals, Friday

Claremont (7-5) at St. Margaret’s (8-4)

Ventura (7-4) at Colony (5-6)

DIVISION 10

Semifinals, Friday

St. Anthony (8-4) at Salesian (9-3)

Northview (6-6) at Palmdale (8-3)

DIVISION 11

Semifinals, Friday

Twentynine Palms (9-1) at Long Beach Jordan (7-5)

Northwood (7-5) at Vista del Lago (9-3)

DIVISION 12

Semifinals, Friday

Compton (6-5) at Tahquitz (6-4)

Woodbridge (5-7) at Quartz Hill (6-4)

DIVISION 13

Semifinals, Friday

South Pasadena (7-5) at Montclair (8-4)

Arlington (4-8) at Anaheim (8-4)

DIVISION 14

Semifinals, Friday

Indian Springs (5-5) at Rialto (6-6)

Loara (6-6) at Alhambra (6-6)

Notes: Semifinals, Nov. 19. Championships, Nov. 26-27.

8-MAN FOOTBALL

SOUTHERN SECTION

DIVISION 1

Championship, Nov. 19 or 20.

#4 Grace Brethren (7-2) at Cate (8-1)

DIVISION 2

Semifinals, Nov. 19-20

CSDR (11-0) at Avalon (7-2)

Coast Union (9-2) at Faith Baptist (8-2)

Notes: Championship, Nov. 26 or 27.